KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 16747258
nr 1674 7258
Maria Röhl
(1801-1875)
Blyerts, Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 1846, Porträtt av notarien i Svea Hovrätt Louis du Rees. Bildmått: 17x14 cm, yttermått inklusive ram: 35x29 cm
Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 27 januari 2025
kl 20:40:43
450 kr
800 kr